Ochrana pred vlámaním

S ISTOTOU BEZPEČNE

Viac ako 25 miliónov predaných okien a dverí sú jasným dôkazom, že Internorm sa vyznačuje kvalitou a spoľahlivosťou. Vyspelé technológie od spoločnosti Internorm účinne chránia Vás a Vašu rodinu a sťažujú zlodejom vniknúť do domu.

Ochrana pred vlámaním pri oknách

Aby ste sa cítili vo vlastnom dome bezpečne a príjemne, základnou požiadavkou je optimálna ochrana pred zlodejmi ako aj maximálna bezpečnosť pre deti. Významný podiel tu zohrávajú okná.

Všetky Internorm okná sú preto sériovo vybavené základnou bezpečnosťou. To znamená, že na strane kľučky je dolu umiestnený 1 hríbový čap a uzatvárací protikus, ktoré chránia okno pred vypáčením. Aj I-tec Zasklenie prispieva k ochrane pred vlámaním. Vďaka patentovanému celoobvodovému zlepeniu tabule skla s krídlom okna je vytlačenie tabule skla takmer nemožné.

Maximálnu ochranu ponúka I-tec Uzamykanie, ktoré je zabudované v každom plastovom okne KF 500. Táto technika uzamykania je jedinečná na trhu s oknami a absolútne bezkonkurenčná v branži.

Bližšie informácie o bezpečnosti Internorm okien a spoľahlivých bezpečnostných opatreniach nájdete tu pod jednotlivými bodmi:


Uzamykanie

Uzamykanie

Pri uzamykaní okna sa otvoria klapky, ktoré tlačia na všetky strany priamo do vnútra rámu. Okno nie je možné viac vypáčiť. Aké bezpečné je toto uzamykanie, si mohli otestovať okoloidúci v jednom nákupnom centre. Presvedčte sa o výsledku v našom videu.

Zasklenie

Zasklenie

Vďaka patentovanej technike zasklenia nie je možné vytlačenie tabule skla. Tabuľa skla je celoobvodovo vlepená do rámu a tým spoľahlivo a pevne drží.

Bezpečnostné uzamykacie protikusy

Bezpečnostné uzamykacie protikusy

Masívne, pekných tvarov, avšak decentné dizajnové uzamykacie protikusy v striebornej farbe uzamykajú okno spolu s bezpečnostnými čapmi namontovanými v ráme.

Bezpečnostná kľučka

Bezpečnostná kľučka

Secustik-kľučka s trezorovým rastrovaným chráni proti navŕtaniu z vonkajšej strany (sériovo v plastovom a plast-hliníkovom okne KF500).

Skryté kovanie

Skryté kovanie

Kĺbový záves skrytého kovania zabezpečuje, že okno nemôže byť vyvesené a okrem toho poskytuje decentný vzhľad a jednoduché čistenie.

Elektronické monitorovanie

Uzamykacie kľučky

Optimálna bezpečnosť pre deti a perfektná ochrana pred vlámaním v jednom ponúka uzamykacia kľučka. Pomocou kľúča alebo poistky sa okno uzamkne a nie je možné ho otvoriť zvonku ani zvnútra.

Uzamykacie kľučky

Uzamykacie kľučky

Optimálna bezpečnosť pre deti a perfektná ochrana pred vlámaním v jednom ponúka uzamykacia kľučka. Pomocou kľúča alebo poistky sa okno uzamkne a nie je možné ho otvoriť zvonku ani zvnútra.

Vrstvené bezpečnostné sklo

Vrstvené bezpečnostné sklo

Vrstvené bezpečnostné sklo sa neroztriešti. Pevná bezpečnostná fólia drží črepiny skla spolu, sklo drží pevne v ráme okna a nebezpečenstvo poranenia sa znižuje.

Vchodové dvere bezpečné pred vlámaním

Aby sme Vám mohli ponúknuť aj pri vchodových dverách optimálnu ochranu pred vlámaním, spoliehame sa na overený systém uzamykania renomovaných spoločností. Do našich hliníkových vchodových dvier montuje päťbodové uzamykanie firmy KFV. Viacbodové uzamykanie našich drevo-hliníkových vchodových dvier pochádza od firmy Winkhaus. Tri masívne pánty dvier a cylindrická vložka s ochranou proti odvŕtaniu a vypáčeniu dodatočne zabezpečujú naše vchodové dvere proti vlámaniu.

Samozrejme môžete naše hliníkové vchodové dvere vybaviť ďalšími bezpečnostnými prvkami. Váš Internorm-obchodný predajca Vám rád poradí, ako Vaše dvere čo najlepšie zabezpečiť podľa Vašich požiadaviek.

Okrem toho Vám ponúkame mnoho ďalších doplnkov: prístupové systémy od skenera prsta až po klávesnicu (zadávanie kódu), ale napríklad aj dverná západka a bezpečnostná cylindrická vložka zvyšujú Vašu bezpečnosť. LED-osvetlenie v zapustenom madle alebo v oblasti prahu, ktoré sa pri zotmení alebo v tme aktivujú. taktiež zvyšujú ochranu pred vlámaním.

Skener prsta

Skener prsta

Dvere otvoríte jednoduchým potiahnutím prsta. Už viac nepotrebujete kľúč, ktorý by sa mohol stratiť a skončiť v rukách zlodeja.

  • Zabuchnutie dvier je nemožné, prst je vždy pri Vás!
  • Už žiadne stratené alebo ukradnuté kľúče
  • Najvyššia bezpečnosť proti falšovaniu
  • Nie sú potrebné prevody prístupových kárt
  • Možnosť použitia kódu alebo kľúča
  • Jednoduchá administrácia

Váš jedinečný odtlačok prstu je bezpečnejší ako akýkoľvek kľúč. Manipulácia systému zvonku je nemožná. Neoprávnené zverejnenie je vylúčené. Vy sami rozhodnete, kto dostane prístup do vášho domu.

Klávesnica

Klávesnica

Otvorenie dvier nasleduje po zadaní ľubovoľného štvor- až desaťmiestneho kódu. Náš doporučenie: použite šesťmiestny kód. Tento je možné si ešte ľahko zapamätať, ale oveľa ťažšie je ho rozlúšťiť.

Naprogramovať si môžete až 99 kódov. To umožňuje, aby si každý používateľ zvolil svoj vlastný prístupový kód, ale taktiež jednotlivé kódy je možné kedykoľvek vymazať (napr. upratovací personál).

Štandardná cylindrická vložka

Štandardná cylindrická vložka

Štandardná cylindrická vložka firmy Winkhaus má ochranu pred vytlačením a odvŕtaním. Dva oceľové kolíky zabezpečujú bezpečnosť proti vlámaniu.

Zámok je obojstranne uzamykateľný, t.z. aj keď je z jednej strany dverí vložený kľúč, je možné z druhej strany odomknúť alebo zamknúť.

Vysoko bezpečnostná cylindrická volžka

Vysoko bezpečnostná cylindrická volžka

Táto bezpečnostná cylindrická vložka je okrem ochrany pred vytlačením a odvŕtaním chránená tiež proti vytiahnutiu a vytrhnutiu, vďaka čomu sa stala dodatočným nástrojom proti vlámaniu.

Veľký a špeciálny tvar kľúča umožňuje ľahšie uzamykanie a zabraňuje ohnutiu a zlomeniu kľúča.

Bezpečnostná poistka dvier

Bezpečnostná poistka dvier

Vďaka bezpečnostnej poistke dvier zlodeji už viac nemôžu vypáčiť alebo vytlačiť Vaše dvere. Ak sa chcete pozrieť, kto stojí pred dverami, stačí dvere iba pootvoriť. Bezpečnostná poistka nedovolí dvere viac otvoriť. Až po odistení otočnej poistky je možné vchodové dvere úplne otvoriť.
Elektrický vrátnik

Elektrický vrátnik

Elektrický vrátnik sa väčšinou používa s napojením na domový telefón. Pomocou domového telefónu zistíte, kto stojí pred vchodovými dverami. Až keď ste si istý, že sa nejedná o zlodeja, otvoríte pomocou elektrického vrátnika vchodové dvere.
Kukátko

Kukátko

Stačí pozrieť cez kukátko a hneď presne viete, kto stojí pred vchodovými dverami. Kukátko je dostupné v matnom pochrómovanom alebo mosadznom prevedení.