I-tec

REVOLUČNÉ TECHNOLÓGIE

Naše vlastné firemné oddelenie výskumu vyvíja permanentne nové produkty a technológie, aby vám mohlo ponúknuť ešte viac komfortu a bezpečnosti. Pod zvučným názvom „I-tec“ vyvinul Internorm sériu revolučných a na trhu smer určujúcich inovácií v oblasti okien a dverí.
Inovácia I-tec Core

I-tec Core

Stabilné okná z prírodných materiálov

I-tec Core pozostáva z jadra, ktoré tvoria tenké, lepené drevené lamely a nachádza sa vo vnútri drevo-hliníkového okna HF 410 od Internorm. Na vonkajšiu stranu okna je použitý hliník odolný voči vplyvom počasia, ktorý chráni I-tec Core a drevo. Naše riešenia okien umožňujú zvoliť nielen farbu ale aj druh dreva (ako dub, jaseň, orech, smrekovec alebo smrek) z vnútornej strany okna podľa Vašich prianí v príslušnej miestnosti.

Vďaka I-tec Core sú tieto okná obzvlášť robustné a odolné, čo umožňuje vyhotovenie okien veľkých rozmerov. Na rozdiel od iných drevených okien je okrem toho I-tec Core technológia mimoriadne odolná voči vlhkosti. Ďalšou špecialitou tejto inovácie je, že na výrobu sa používa výlučne drevo z trvalo udržateľného lesného hospodárstva certifikovaného pečaťou kvality PEFC. Tým Vám môžeme ponúknuť aj udržateľné produkty s dokonalým dizajnom a vyrábaných šetrne k prírodným zdrojom.

I-tec Core ponúka:

 • enormnú stabilitu
 • vysokú nosnosť
 • spracovanie ekologických a trvalo udržateľných materiálov
 • individuálne kombinácie farieb a druhov dreva
 • okná veľmi veľkých rozmerov

Prechod od techniky k pocitom

Prineste si do Vášho domova kúsok prírody! Drevo-hliníkové okno HF 410 spája techniku & cit a vyniká inovatívnou technológiou, maximálnou stabilitou, väčšou farebnou pestrosťou a vášňou až do najmenšieho detailu.

Video stvárňuje príbeh vzniku, začínajúc od zrodu produktu až po predaj vo vzorkovni našich Internorm obchodných partnerov. Rôzne kostýmy tanečníc reprezentujú použité materiály-drevo, sklo a hliník.

Inovácia I-tec Vetranie

I-tec Vetranie

Automatické vetranie integrované v okne

Innovatívne I-tec Vetranie od Internorm Vám umožňuje vetranie obytných miestností bez toho, aby ste museli otvoriť okná. Vďaka tomuto vetraniu v okne bude miestnosť zásobovaná čerstvým vzduchom počas 24 hodín denne aj pri zatvorených oknách. Čerstvý vzduch sa síce dostane dovnútra, ale na rozdiel od klasického nárazového vetrania sa teplo nestráca. Integrované vetranie, ktoré zabezpečuje kontrolovanú výmenu vzduchu v miestnostiach, okrem toho slúži na prevenciu vzniku plesní. Integrovaný senzor vlhkosti rozpozná, keď je vlhkosť vzduchu v miestnosti príliš vysoká a úplne automaticky aktivuje vetranie. To je obzvlášť dôležité v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, ako napríklad v kúpeľni alebo v kuchyni.

Správne vetranie – napriek alergiám
Obzvlášť na jar a v lete, keď kvitnú kvety a trávy a do vzduchu sa dostáva veľké množstvo peľu, je vetranie pre alergikov veľmi problematické. I-tec Vetranie má zabudovaný peľový filter, ktorý zabraňuje vniknutiu peľu do miestnosti. Okrem toho zabezpečuje zabudovaný prachový filter čistý vzduch bez nečistôt a prachu.

I-tec Vetranie ponúka:

 • čerstvý vzduch pri minimálnej strate tepla
 • vetranie bez zaťaženia prachom
 • individuálne vetranie miestností podľa potreby
 • minimalizácia rizika tvorby plesní
 • vetranie miestností aj pri daždi
 • možnosť kombinácie s I-tec SmartWindow pre jednoduché ovládanie i na cestách

Inovácia I-tec uzamykanie

I-tec Uzamykanie

Cíťte sa bezpečne vďaka I-tec Uzamykaniu

I-tec Uzamykanie od Internorm prakticky znemožňuje vypáčenie okna. Umožňuje to špeciálne vyhotovené zoradenie klapiek miesto čapov, ktoré pri zatváraní tlačia do vnútornej strany rámu a okno tým funguje ako optimálna ochrana pred vlámaním.

V dnešnej dobe si už nevieme predstaviť okno bez zabezpečenia proti vlámaniu. V našom plast-hliníkovom okne KF 500 sme už v štandarde integrovali inovatívne I-tec Uzamykanie. Okná sa vyrábajú vo viacerých bezpečnostných triedach. V základnej bezpečnosti je okno uzamykané pomocou jedného čapu. Pri triede RC1N sa okná uzamykajú vo všetkých štyroch rohoch okna. Najvyššia bezpečnostná trieda RC2N, do ktorej patrí aj I-tec Uzamykanie, zabezpečuje uzamykanie po celom obvode pomocou uzamykacích klapiek vďaka nim sú tieto okná maximálne odolné voči vlámaniu!

I-tec Uzamykanie ponúka:

 • bezpečnosť pre Váš domov
 • jednoduché čistenie vďaka inovatívnemu dizajnu
 • neobmedzené možnosti nastavenia napriek vysokej triede bezpečnosti
 • pekný vzhľad vďaka skrytým uzamykacím častiam

Kto vypáči Internorm okno KF 500?

79 osôb to vyskúšalo – 79 osôb neuspelo.

KF 500 – plastové okno od Internorm s integrovaným I-tec Uzamykaním si Vás získa maximálnou bezpečnosťou. Presvedčte sa sami!

inovácia I-tec Tienenie

I-tec Tienenie

Energeticky nezávislá tieniaca technika

I-tec tieniace systémy zabezpečujú vďaka fotovoltaickému modulu a akumulátoru ideálnu klímu v miestnosti – úplne bez dodatočného zásobovania prúdom! Vďaka automatickému režimu sa žalúzie pri východe slnka samy otvárajú a pri západe slnka samy zatvárajú. I-tec Tienenie okrem toho meria automaticky teplotu. V zime je tak možné napríklad optimálne využiť teplo zo slnečného žiarenia, pretože žalúzie zostanú otvorené. Tým sa zredukujú náklady na vyhrievanie a zabezpečí sa perfektná ochrana pred slnečným žiarením bez veľkých nákladov.

Komfortné ovládanie – aj z diaľky!

Ak ste na dovolenke a zabudli ste pred odjazdom zatiahnuť žalúzie, aplikácia I-tec SmartWindow ideálne riešenie: žalúziu môžete jednoducho a zovšadiaľ ovládať pomocou smartfónu alebo tabletu. Podrobnejšie informácie získate v našej brožúre o I-tec Tienení.

I-tec Tienenie ponúka:

 • celoročnú slnečnú ochranu
 • nezmenený vzhľad fasády vďaka priamemu zabudovaniu žalúzie medzi tabule skla
 • automatická ochrana pred teplom v lete
 • automatické rozpoznanie dňa a noci
 • bez nutnosti pripojenia na externý zdroj elektrického prúdu

Inovácia I-tec Zasklenie

I-tec Zasklenie

Stabilita a bezpečnosť

I-tec Zasklenie umožňuje maximálnu stabilitu a bezpečnosť pre Váš domov! Tabule skla sú čo najpresnejšie zabudované do rámu. Zvyšná špára medzi sklom a rámom okna sa vyplní lepidlom a následne zalepená štrbina sa skryje pod kryciu lištu. Tým vznikne neprerušená celoobovodová fixácia a okná sú optimálne tepelne a zvukovo izolované.

Podľa Vášho želania je možné si zvoliť medzi izolačným sklom, kaleným bezpečnostným sklom (ESG) a vrstvená, bezpečnostným sklom (VSG). ESG sklo sa pri pôsobení veľkej sily roztriešti na malé, črepiny s tupými hranami. Nebezpečenstvo poranenia je pritom minimálne. Do VSG skla sa umiestní medzi dve tabule skla robustná, pevná fólia. Pri rozbití skla zostanú črepiny nalepené na fólii, otvor zostane uzatvorený a nebezpečenstvo poranenia sa zníži.

Bezpečnostné ako ESG a VSG sú obzvlášť dôležité pre bezpečnosť malých detí v každodennom živote. Chránia pred poranením a porezaním – VSG dokonca pred pádom z okna.

Všetky izolačné a ESG sklá, ktoré sú zabudované do Internorm produktov, pochádzajú z vlastnej výroby. Usilujeme sa tak sami o pokrok, snažíme sa prinášať trendy, inovácie a vysoko tepelno-izolačné riešenia okien.

I-tec Zasklenie ponúka:

 • vynikajúcu tepelnú a zvukovú izoláciu
 • zvýšenú stabilitu
 • maximálnu ochranu pred vlámaním

Neprerušovane, bezpečne a stabilne

Rám krídla sa napne v rohoch. Tabuľa skla sa vsadí do rámu a vycentruje sa. Potom sa vzniknutá medzera medzi sklom a rámom po obvode vyplní lepidlom. Montážou zasklievacej alebo krycej lišty sa prekryje medzera lepidlom.

Neprerušovane, bezpečne a stabilne

Celoobvodová inovácia

Výhoda I-tec Zasklenia spočíva v neprerušovanom zlepení krídla s tabuľou skla. Tým sa výrazne zlepší stabilita, tepelná a zvuková izolácia, ochrana pred vlámaním a funkčnosť okna.

Celoobvodová inovácia
Inovácia I-tec Insulation

I-tec Insulation

Granulát miesto peny

Okná s perfektnou tepelnou izoláciou sú v dnešnej dobe absolútnou nevyhnutnosťou či už pri výstavbe domu alebo pri výmene Vašich okien. Aby sme toto dosiahli, vyvinuli sme v Internorm inovatívnu izoláciu okien I-tec Insulation. Duté priestory našich okien sa vypĺňajú granulátom, miesto peny, aby sme mohli vyplniť aj tie najmenšie medzery. Tento spôsob izolácie používame v našich plast-hliníkových oknách KF 410 a KV 440.

K utesneniu okien používame v Internorm výlučne izolačné materiály bez HFCKW, HFKW a FKW. Tieto skratky znamenajú špeciálne kombinácie z chemických zlúčenín flóru, chlóru a uhľovodíku. Kvôli veľkému množstvu CO2 sú vylučovaného pri výrobe sú extrémne škodlivé pre životné prostredie a majú výrazný podiel na ničení ozónovej vrstvy.

Rôzne stupne tepelnej izolácie sa klasifikujú pomocou U-hodnoty. Čím je U-hodnota nižšia, tým lepšie.. Naše okná s I-tec Insulation dosahujú štandardne podstatne nižšie U-hodnoty ako bežné okná, čo svedčí o obzvlášť dobrej izolácii okna. Cez okná neuniká žiadne teplo, čím sa znižujú náklady na kúrenie a taktiež aj účty za elektrinu.

I-tec Insulation ponúka:

 • lepšiu tepelnú izoláciu
 • kompletné vyplnenie dutých komôr
 • minimálne zaťaženie životného prostredia, pretože sa nepoužívajú izolačné prostriedky, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie

Celoobvodovo efektívne

Internorm okná sú známe vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. I-tec Insulation je ako granulát fúkaná pomocou tlaku do vnútra plastového rámu. Táto izolačná technológia vypĺňa duté komory celoobvodovo a rovnomerne a výrazne zlepšuje izoláciu okna.

Celoobvodovo efektívne
Inovácia I-tec Smart Window

I-tec SmartWindow

Inteligentné riadenie domu s Internorm SmartWindow

Vďaka I-tec SmartWindow môžete ovládať Vaše vetranie, tienenie a otváranie nadsvetlíkov pohodlne cez aplikáciu na smartfóne alebo tablete. Stačí zopár ťuknutí prstom a môžete si podľa potreby nastaviť objem výmeny vzduchu vetrania alebo sklon lamiel žalúzií. Okrem toho Vám inteligentný hlásič otvorenia okien ukáže presný stav otvorenia Vašich okien a premení Váš domov na skutočný smart home!

Doma i na cestách
Potrebujete k tomu iba gateway s wifi, ktorý bude prepojený s jednotlivými rozhraniami, ako sú žalúzie alebo vetranie, Vašich smart okien. Pomocou aplikácie, ktorú si môžete zdarma stiahnuť z App Store alebo Google Play Store, je možné úplne jednoducho ovládať I-tec inovácie. Ovládanie svetla, vetrania, ako aj ovládanie okien môžete riadiť pohodlne v ktorúkoľvek dennú hodinu cez Vaše mobilné koncové zariadenie, a je jedno, či ste doma alebo na cestách.

I-tec SmartWindow aplikácia ponúka:

 • riadenie I-tec inovácií, z ciest aj z dovolenky
 • jednoduché ovládanie
 • individuálne prispôsobenie nastavení
 • aplikáciu zdarma

Očakávania od moderných okien

Mali by chrániť pred vlámaním, vďaka ideálnej izolácii predchádzať tepelným stratám ako aj perfektným tienením udržiavať v miestnosti príjemný chlad. Všetky tieto funkcie sú spojené v rôznych I-tec inováciách pre okná od Internorm a môžu byť vďaka mnohým, individuálnym dizajnovým riešeniam perfektne prispôsobené k Vášmu domovu. Inovatívne a moderné okná od spoločnosti Internorm spájajú ideálnym spôsobom dizajn, techniku a užívateľský komfort.

S I-tec inováciami sme sa špecializovali na požiadavky moderných okien, aby sme Vám mohli ponúknuť vhodné riešenia podľa Vašich predstáv o bývaní.